P.Čmilanský

Na zápis do našeho fotbalového oddílu přivedla Petra v sedmi letech roku 1974 maminka.

Petr rád vzpomíná na období starších žáků a dorostu, kdy pod vedením Haralda Houšky, jako hlavního trenéra, dále pak pana Z.Hodka jako vedoucího mužstva a v neposlední řadě i L.Martinčeka, vznikla skvělá parta kluků. Tento tým v roce 1980 překvapivě porazili ve finále krajského poháru tehdejší prvoligovou Škodu Plzeň, čímž si zajistili účast ve finále Poháru žáků ČSR v Náchodě, kde obsadili 4.místo ( blíže viz. fotoprezence na odkazu historie-klubu ). V sezóně 1975/1976 a 1976/1977 se stal 2x, se svým mužstvem, vítězem okresního přeboru atd..Už to vypovídá o tehdejší vyspělosti fotbalistů z líhně výše uvedené trenérské dvojce našeho klubu ( v dalším medajlonku, který budu věnovat právě H.Houškovi a Z.Hodkovi si toto období  blíže rozeberem ).

S dobrým fotbalovým základem se Petr v roce 1983, kdy mu bylo 15 let , přestěhoval na východ Slovenska do vesnice Radatice nedaleko Prešova. Na zkušenosti získané v našem oddílu navázal  právě v Tartranu Prešov, se kterým se v roce 1986 stal dorosteneckým mistrem Československé socialistické republiky.

                     r. 1984 - mladší žáci Tatranu Prešov - mistři Slovenska

 

Následně v Prešově pokračoval za A-muže tak jako u předchozích týmech na postu obránce. S tímto týmem se v roce 1992 stal mistrem Slovenského poháru. V tomto oddílu ještě stihl, po boku Staňa Vargy, který si zahrál v týmech Celnic a Sunderland, skončit ve finále Československého poháru na druhém místě, kdy v Trebišově prohráli se Spartou Praha 2:1.

V roce 1994 následovalo ukončení angažmá v Tatranu Prešov a přestup do oddílu Spartaku Trnava, kde hrál až do roku 1997.  Se Spartakem skončil v tehdejší první celostátní lize 1x na druhém a 1x na třetím místě. Následovala  účast v Intertoto cup-u, ve kterém skončili již v základní skupině. Za poznámku stojí uvést jméno spoluhráče Mira Karhana, který  svými výkony převyšoval prvoligový standart a zahrál si i v takových týmech jako jsou Betis Sevilla a Wolfsburg.

                                              Spartak Trnava r.1994

Horní řada : Kostka, Švec, Michalička, Domorák, Kapko, Pavlús, Hadviger, Soták, Gabriel

Prostředek:Horvatovič,Mačák,Karhan,Krč,Kekéty,Fišan,Bachratý,Fiľak,Čmilanský,Bališ,masér Zolvík

Spodní ř.;Frťala,Kuna,Boskovič,tréner brankářů Opalek,manažér Baťalík,tréner Pecze,prezident Bachratý,asistent Zelenský,Klago,Adamčík,Malatinský

V roce 1997 až 1999 následovalo angažmá v taktéž prvoligovém Internu Bratislava, se kterým absolvoval totožné umístění jako v Trnavě tzn. 1x na druhém a 1x na třetím místě. S Interem si zahrál o účast v poháru UEFA, kde jako tým neuspěli tentokrát proti Slavii Praha. Taktéž stojí za poznámku jméno spoluhráče fotbalově vyčnívajícího Vraťi Greška, který oblékal dresy prvoligových týmů jako jsou  Leverkusen, Inter Milano, Parma, Blackburn, Norimberk .

Pak již následoval přestup do Německého Ahlen, za který hrál v období 1999-2001, následně rok v Rakousku - 4. liga, Senica - 2. liga, Smolenice – 5. liga, kde se stal hrajícím trenérem.

V současné době Petr pracuje jako učitel na střední škole v Trnavě. Fotbalu se již věnuje pouze okrajově a to jako čistě trenér v týmu Suchá nad Pranou, která hraje 6.ligu.