Podzimní části soutěžního roku 2010/2011

Vzhledem k tomu, že již delší dobu trápí žákovské oddíly Spartaku nedostatek hráčů je nyní ze třech žákovských kategorií složeno pouze jedno mužstvo a to v rozpětí 9 – 14 let.

Mužstvo nyní čítá zhruba 25 hráčů. Většina však ještě není připravena tak, aby se mohla zapojit do soutěžních utkání. Jsou to především mladší hráči, kteří by měli hrát ještě za starší přípravku. Velká část s těchto chlapců neovládají základní fotbalové dovednosti a při tak velkém věkovém rozpětí se tyto dovednosti na tréninku učit nedají. Osobně věřím, že jestli se zlepší jejich přístup k tréninkům mohou se časem do mužstva plnohodnotně zapojit.

Do nové sezóny se nám podařilo získat další dva nové trenéry, Jirku Graňáka a Petra Knafa.

Podzimní část v Krajské soutěži žáků se nám podařilo zahájit vítězstvím s mužstvem Sokol Chýše. Pak přišla celá řada utkání v nichž jsme svým přístupem vyhrát snad ani nemohli. Zase až poslední zápas s Drmoulem, který do té doby neztratil ani bod, jsme ukázali, že ´´když se chce tak to jde´´. V tomto zápase jsme ukázali, že bychom měli být schopni v této soutěži hrát a vyhrávat s každým soupeřem. Je to pouze o přístupu jednotlivých hráčů, který není na vysoké úrovni.

Po loňské celkem vydařené sezóně odešlo z mužstva 5 hráčů do dorostu. 10 hráčů přišlo z přípravky a tři hráči obnovili (nebo zahájili) činnost již v žákovském věku. Dva hráči nám odešli na střídavý start do Baníku Sokolov. Dle mého názoru tento systém není pro nás žádným přínosem, hráči jsou v Sokolově a zápasy za nás sem chodí jen tak ´´odkopat´´.

Tahounem celého mužstva je Jiří Prágr, z jehož přístupu a chuti ke hře by si všichni ostatní měli vzít příklad. Talentovaných hráčů máme celou řadu, ale ne vždy dají do zápasu vše a rady trenérů jsou jim na obtíž – Martin Hlinka, Jakub Škopek, Jan Říha atd. . Bohužel největším zklamáním je pro mě Josef Légr, který má obrovský potenciál, ale podzim odehrál katastrofálně.

Je za námi polovina sezóny s nově složeným mužstvem. Máme před sebou pětiměsíční přestávku, kterou kromě prosince využijeme na důkladnou přípravu pro jarní část sezóny. Cílem této přípravy je začlenit mladší hráče do kolektivu a získat fyzickou kondici, tak abychom důstojně odehráli zbytek sezóny.

 

Trenér David Thol