podzimního soustředění

Ve dnech 11. 11. -14. 11. 2010 se dorostenci ze zájmového kroužku  kopané zúčastnili  podzimního soustředění v obci Pšov.

Do Pšova jsme dorazili ve čtvrtek  v  podvečerních hodinách. Po ubytování jsme seznámili mužstvo s náplní tohoto soustředění. Hlavním úkolem vedle zvyšování kondice však bylo stmelení mužstva po nepřesvědčivých výkonech v posledních zápasech.

 Hráči se chovali na hřišti i mimo něj tak, jak by se sportovci  chovat neměli.

V pátek 12. 11.  jsme dopoledne absolvovali slalomovou dráhu a vytrvalostní běh na trati asi 8km. Z důvodu nepříznivého počasí jsme byli nuceni improvizovat a proto se  rázem jídelna proměnila v malou tělocvičnu a došlo na svěřenci „ oblíbené“  kondiční a posilovací cviky- skákáni přes švihadlo, skákání v kruhu, posilování břišních svalů….

V sobotu ráno to byl opět vytrvalostní běh na 10km. Po obědě jsme na ploše za ubytovacím zařízením zařadili  individuální práci s míčem jednotlivce a  i ve dvojicích. Po té se hráči rozdělili do mužstev a sehráli  proti sobě turnaj v kopané.

Volný čas jsme trávili v klubovně, kde jsme sledovali DVD nebo jsme se zdokonalovali ve  společenských  hrách. Nejvíce však naše hráče zaměstnával stolní tenis.

Poslední den jsme se připravovali na odjezd do svých domovů, a tak se uklízelo a balilo. Ve zbývajícím čase si dobrovolníci šli zahrát fotbálek.

Je třeba vyzdvihnou práci kuchařek, které se o nás staraly a vařily tak, že to mnohdy hráčům připomínalo jídlo od maminky.

S chováním našich svěřenců a s úrovní soustředění jsme byli spokojeni.  Věříme, že toto soustředění splnilo svůj účel a výsledky v jarním kole budou přesvědčivější a na vyšší úrovni. 

Velké poděkování patří Městu Horní Slavkov, které na soustředění přispělo částkou 6.000,- Kč (grant, který od města získal DDM a ŠD pro tento zájmový kroužek).

Samotné hodnocení podzimní části sezóny 2010/2011

Sezónu jsme začali v srpnu prvním tréninkem, kde  se nás sešlo celkem 17. S tímto počtem hráčů jsme absolvovali celý podzim.

Sehráli jsme 14 zápasů. V 7 utkáních jsme zvítězili, jeden zápas skončil remizou a 6 zápasů jsme prohráli.

Nastříleli jsme 35 branek, ale 39 gólů jsme obdrželi. Celkem jsme získali 22bodů a tuto polovinu jsme zakončili na 6.místě.

Na domácím hřišti jsme sehráli 8 zápasů. Z toho 4 vítězství, 1remiza a 3 prohry skóre 22:18 a 13 bodů.

Na hřištích soupeřů jsme absolvovali 6 utkání - 3 vítězně a 3 zápasy bez zisku bodu při skóre 13:21 to znamená 9 bodů.Obdrželi jsme 20 žlutých a 3 červené karty (9 + 3  Chmelík).

   Nejlepším střelcem je Martin Chmelík se 14 góly. Za nejlepšího hráče jsme vyhodnotili Ondru Pikala.

  Nejlepší utkání jsme sehráli na hřišti Lokomotivy Karlovy Vary, kde jsme vyhráli 3:0. Mezi vydařené patřil i zápas s Buldoky A a i když jsme prohráli 4:0,t ak jsme podali bojovný výkon,z a který jsme se nemuseli stydět,p rotože toto mužstvo nadělovalo soupeřům dvojciferný počet gólů. Naopak nejhorším utkáním bylo to,které jsme  prohráli ostudně 0:8 na hřišti Unionu Cheb a pak domácí zápas s nováčkem soutěže z Nového Sedla 2:5.

     Současné postavení v tabulce odpovídá obrazu hry našeho mužstva. Je nutno říci, že toto mužstvo má  na lepší umístění. Musíme si přiznat,ž e tato věková kategorie hráčů je tou nejproblematičtější a to je znát i na chování některých hráčů. I když čítáme 17 hráčů, málo kdy se stalo, abychom alespoň ve dvou zápasech měli stejnou sestavu. Důvodů bylo několik. Buďto to byla nemoc, zranění a nebo to,ž e se někteří nedostavili na zápas.N ejhorší však je, že důvodem této absence byl v některých případech alkohol.

    Pryč je doba, kdy se mladí fotbalisté na zápas těšili a kdy byl v mužstvu boj o triko. Dnes se stane, že hráč dorazí na utkání v podnapilém stavu a v horším případě i pod vlivem návykové látky a to se potom odráží i na chování na hřišti. My, ale nemáme jinou možnost a musíme tyto hráče stavět do hry, protože nám nic jiného nezbývá. Jenom si můžeme klást otázku,jak je možné,že toto rodiče dovolí?J edinou útěchou může být snad jenom to, že nejsme sami které trápí tento nešvar. I trenéři některých mužstev se potýkají s tímto problémem.

    Těší nás i zájem trenére A mužstva o některé naše hráče.

      Dalším důvodem, který nerad přiznávám je i úroveň tréninků. Na tomto má velký podíl hlavně letošní počasí, kdy se na rozmoklém a měkékm terénu nedalo kvalitně připravovat, protože když jsme přišli na trénink musel nám správce  vyčlenit část hřiště na které se dal hrát  pouze fotbal  na dvě branky. Z tohoto důvodu jsme nemohli nacvičovat ani střelbu na branku a standardní situace. A náhradní, tedy škvárové hřiště nebylo pro hráče tím správným řešením, protože i zde se dá hrát pouze na dvě branky, když není rozměklé a pod vodou.

      Nyní nás čeká zimní příprava, ve které se  zaměříme na fyzickou kondici. Herní situace není možno moc nacvičovat, protože umělá tráva za školou toto svými rozměry neumožňuje, ale musíme být za ni vděčni. Pouze nás mrzí, že naši hráči,kteří dojíždějí se nemají kde převlékat, protože nám to škola neumožní. V tělocvičně nás čekají posilovací cvičení.

     Na závěr bych chtěl poděkovat vedení našeho města za sponzorský dar, který jsme využili na soustředění mužstva ve Pšově a domu dětí a mládeže za zakoupení sady dresů a přístup jejich pracovnic jmenovitě pak paní Pennertové, která se o naše mužstvo stará a která nám pomáhá při řešení různých organizačních problémů.

        V jarní části bychom chtěli zlepšit postavení v tabulce a celkový přístup našich mladých hráčů.   

 Trenér mužstva: Houška Harald

  Vedoucí mužstva: Dvořák Ivan

 Odkaz na tabulky naleznete zde